עד כמה אתם ספונטנים?


חזרנו לפני כמה ימים מנופש

אפשר להגיד שהוא היה ספונטני לחלוטין

הגענו הביתה מבילוי עם שני הילדים הצעירים אחרי חצות. אסף הסתכל באחד מאתרי הדקה האחרונה ומצא שם דיל ממש טוב. למעשה לקח לנו רבע שעה להזמין כרטיסים ועוד חצי שעה להתארגן ולצאת לשדה. ארזנו מה שיכולנו. לא הספקנו להסתכל בתחזית השבועית אבל יכולנו לנחש מה צריך לקחת מבחינת ביגוד. הספקנו לארוז מעט אוכל וציוד נחוץ כמו מתאמים לחשמל ומפצל לרכב, רישיונות וכמובן דרכונים (מוכר ונגיש מנסיעות קודמות).הותרנו בבית שלושה ילדים (הרביעי לא היה בארץ), שלמען האמת נראו המומים אבל ממש פרגנו על הספונטניות שלנו .טסנו לשדה (אין דרך אחרת להגדיר את המהירות בה נאלצנו לנסוע כדי לא לפספס את הטיסה).אחרי עומס מטורף ועיכוב של הטיסה , הבנו ששיחק לנו המזל. הספקנו להגיע בזמן...

רק כשהתיישבנו במטוס. התחלנו לתכנן את המסלול

כעבור שבוע חזרנו לארץ עמוסי חוויות ומרוצים מאוד.

?ספונטנים, לא

אז זהו , שלא ממש...

ידענו שאנחנו רוצים לנסוע , תכננו פחות או יותר את היעדים המועדפים, הכנו מסגרת תקציב , דיברנו עם הילדים על האפשרות שניסע ופשוט חיכינו להזדמנות.

זה ההבדל בין לבנות מסגרת של תכנון לבין לא לתכנן בכלל וברגע של אימפולסיביות להחליט לנסוע. התנהלנו מתוך שיקולים של זמן , כסף ונוחות. הגדרנו מראש את הגבולות שלנו ומה שנכנס בתוך המסגרת התאים לנו כמו כפפה ליד.

ספונטניות היא תכונה נחמדה , קולית ,קלילה ומעוררת השתאות אבל לפעמים היא עלולה לפגוע באנשים שלא מסוגלים לתכנן דברים ולשים אותם במסגרת של גבולות , להגדיר סדרי עדיפויות וצרכים.

אחד מהקשיים המאפיינים אנשים בעלי הפרעת קשב הוא הקושי לתכנן לטווח הרחוק. הכל קורה כאן ועכשיו והראיה לטווח רחוק לא תמיד קיימת . תכנון נכון ויצירת גבולות הם מצב המאפשר לקיים בתוכו גם מרחב של ספונטניות ועניין וגם ניהול משאבים נכון של זמן וכסף מבלי להצטער על כך אחר כך.

נשמע מוכר?

עד כמה אתם ספונטנים?

עד כמה אתם מתוכננים?

עד כמה אתם מסוגלים לייצר מסגרות וגבולות ?

צריכים עזרה?

מוזמנים לפנות אלי

מיכל

את התמונות צילמתי בחבל היין בצרפת

#ספונטניותותכנון

פוסטים חדשים
תגיות
No tags yet.

עיצוב ובניית אתר wixer.co.il

  • Facebook - White Circle

Follow me on